Fasadas

Namo fasadas – išorinė pastato dalis, atspindinti ten gyvenančiųjų ekonominius ir estetinius sprendimus. Patraukli architektūra traukia akį, o ypač žavi inovatyvūs sprendimai – todėl nestandartiniai namo fasadai yra puiki galimybė tapti išskirtiniais, lengvai atpažįstamiems. Be abejo, tai daugiau aktualu įmonėms, turinčioms ar norinčios kurti tvirtą, puikiai atpažįstamą prekės ženklą, bet nemažiau svarbu statantiems individualų būstą – bet kuris pastatytas statinys įsilieja, kuria ir formuoja jį supančią aplinką. Dėl to pastato fasado išvaizda turi būti gerai apgalvotas, įvertinti jo estetiniai, funkciniai, ekonominiai sprendimai.

Namo fasadas gali būti:

  • priekinis (pagrindinis);
  • galinis;
  • šoninis.

Priekinis fasadas, kitaip dar vadinamas pagrindiniu, dažniausiai atlieka bene svarbiausią estetinę funkciją, kadangi yra geriausiai matomas. Tačiau, taip pat daug kas priklauso nuo sklypo vietos, kadangi atviroje vietoje daugiau ar mažiau bus matomos visos fasado pusės. Dėmesį visam namo fasadui svarbu skirti ne tik dėl estetinių niuansų, bet ir todėl, jog kokybiškai paruošta namo fasado išvaizda padeda sumažinti šilumos pralaidumą iš vidaus į išorę, taip pat sienų erozijos tikimybę. Kadangi ši namo dalis yra veikiamas aplinkos sąlygų, todėl svarbu tinkamai pasirinkti statybos, apdailos medžiagas, fasado tipą, siekiant kuo ilgiau išlaikyti ilgaamžį fasadą.

Fasadų skirstymas: vėdinamasis ir nevėdinamasis namo fasadas

Šiuo metu ekspertai fasadus linkę skirti į vėdinamųjų ir nevėdinamųjų grupes. Nėra numatytų griežtų reikalavimų, kuriais remiantis būtų privalu pasirinkti vieną ar kitą tipą, tačiau siekiant kokybiškiausio rezultato ir norint, jog namo fasadas anksčiau laiko neprarastų geriausių eksploatacijos bei estetinių savybių verta atsižvelgti į keletą aspektų: pastato paskirtį, fasadui keliamus reikalavimus, kainą.

Nors kaina nėra pats pagrindinis rodiklis, tačiau dažnu atveju jis tampa svertiniu. Vėdinamojo namo fasado įrengimas dažnai yra šiek tiek brangesnis nei nevėdinamas, tačiau bėgant laikui įvertinama to nauda. Nevėdinamas namo fasado įgyvendinimas daro didelę įtaką greičiau besikaupiačiai drėgmei, dėl ko namas praranda didesnį kiekį šilumos.

Vėdinamas fasadas – kai tarp sienos apšiltinimo medžiagos ir apdailos sluoksnio yra paliekamas tarpas, dėl kurio oras nuolat cirkuliuoja. Pagrindinė to esmė – neleisti drėgmei įsigerti į apšiltinamąją medžiagą. Pastovus oro srauto judėjimas užtikrina greitesnį drėgmės išgaravimą ir po lietaus. Vėdinamoms sistemoms keliami aukšti priešgaisrinės saugos reikalavimai – tokia fasado sistema susideda tik iš sunkiai arba visiškai nedegių medžiagų. Be abejo, tai turi įtakos didesnei kainai, tačiau užtikrinamas geresnis saugumas.

Tuo tarpu nevėdinamas fasadas patrauklesnis savo mažesne kaina, todėl pasirenkamas labai dažnu atveju. Šioje sistemoje nėra paliekamo oro tarpo, apdailos sluoksnis susiliečia su šilumos izoliacinėmis medžiagomis.

fasadas

Fasadų priežiūra

Tik kokybiškos statybos, apdailos medžiagos, profesionaliai atliktas montavimo darbas ir tinkama priežiūra gali užtikrinti, jog fasadas tarnaus ilgą laiką. Kalbant apie statybos darbus, dažnai stengiamasi sutaupyti, tačiau pasirenkant patį pigiausią medžiagų variantą retai kada džiaugiamasi ilgalaikiu rezultatu, deja, dažniausiai tedžiugina tik maža kaina. O tikrai kokybiškos medžiagos visad turės savo kainą, kuri atsipirks aukštesne kokybe ir žinoma daug ilgesniu eksploatacijos laikotarpiu. Pavyzdžiui, tikrai kokybiškos fasado plokštės pasižymės šiek tiek aukštesne kaina, tačiau jos ilgiau išlaikys savo savybes, nepažaliuos. Laiku atliekami valymo, dažymo darbai taip pat padės užtikrinti, jog fasadas būtų ne tik švarus, bet ir ilgaamžis.


Tobulinate savo fasadą ir reikalingos plokštės?

FASADO PLOKŠTĖS | ALIUMINIO PLOKŠTĖS